Dünyanın En İyi İngiltere Üniversitelerine Başvurunuzu Yapın

Photo illustrating the news item

King’s College London (38. Sıra)
King’s College London, QS International sıralamasına göre, dünyadaki en iyi üniversiteler sıralamasında 38. sıradadır. İngiltere’deki en eski dördüncü üniversite olan King’s, 150 ülkeden 10,000’i lisansüstü olmak üzere 24,000’den fazla öğrenciyi Londra’nın kalbinde dünya standartlarında eğitim ve son teknolojik araştırmalarla buluşturmaktadır.


University of Sussex (161. Sıra)
Üniversitelerin yüzde 90’dan fazlası dünyada öncü olarak tanınmış, uluslararası olarak kabul görmüş ve mükemmel bulunmuştur. Sanattan sosyal ve fen bilimlerine 18 alanda Birleşik Krallık’ta araştırma alanında en iyi 20 arasında yer almıştır. Özellikle, Birleşik Krallık’ta Amerika Çalışmaları konusunda 1. sırada, siyasette 2. ve sanat tarihi alanında 3. sırada yer almaktadır. Araştırma konuları önemli dünya sorunları üzerine olup üniversite özellikle iklim değişikliği ve kalkınma konusunda uzmandır. Harvard-Sussex programı gibi dünya çapında birçok kurumla çok kapasamlı bağlantılara sahiptir…

University of Surrey (251 – 300. sıra arasında)
Surrey Üniversitesi‘nin ana kampüsü Stag Hill, Guildford’ta bulunmaktadır. Katedralin hemen yanında bulunan üniversitenin aynı zamanda içinde göl olan etkileyici bir parkı vardır. Özellikle Manor Park’a doğru ilerleyen kampüste akademik binalar, öğrenci ve öğretmenler için yerleşim yerleri ve Surrey Spor Parkı bulunur. Londra’ya kolay bağlantısıyla Guildford şirin bir kasabadır.

University of Surrey dünyadaki en iyi üniversiteler sıralamasında 251 – 300. sıra arasındadır.

Brunel University (401-500. sıra arasında)
Brunel Üniversitesi, dünya standartlarında bir eğitim kurumudur. Batı Londra’da konumlanan üniversite öğretim ve araştırmayı; pratik, yaratıcı ve girişimci bir yaklaşımla mükemmelleştirir. Bünyesindeki Hukuk, İşletme, Mühendislik ve Tasarım, Bilişim Sistemleri, Bilgisayar ve Matematik, Sanat, Sosyal Bilimler, Spor ve Eğitim Fakültesi gibi 8 akademik branşta lisans, lisansüstü ve araştırma seviyesinde dersler sunmaktadır.

Brunel Universitesi dünyadaki en iyi üniversiteler sıralamasında 401-500. sıra arasındadır.

Bangor University(401-500. sıra arasında)
1884 yılında kurulan Bangor Üniversite’si Birleşik Krallık’taki en eski ve itibarlı okullardan biridir. Özellikle son yıllarda devletin yaptığı karşılaştırmalı sıralamalarda, 19 farklı alanda dünya standartlarında bulunan Bangor, muhasebe ve finans bölümlerinde birinci, elektrik mühendisliğindeyse İngiltere’deki en iyi ikinci okul olmuştur.

Bangor University dünyadaki en iyi üniversiteler sıralamasında 401-500. sıra arasındadır.

Bournemouth University (501-600. sıra arasında)
İngiltere’nin güney kıyısında bulunan Bournemouth Londra’dan trenle iki saat uzaklıkta olup 12 kilometrelik altın kumsalları ve etkileyici Dünya Mirası kıyı şeridi ile meşhurdur. Bournemouth Üniversitesi yenilikçi ve uluslararası bir üniversite olup profesyonel dersler ve yüksek kalitede öğrenci deneyimi sunmaktadır. 6 farklı fakülte üniversitenin özellikle profesyonel başarıya yoğunlaştığının kanıtıdır. Üniversite, Birleşik Krallık’taki tek Centre for Excellence in Media Practices merkezine sahiptir. Ulusal Bilgisayar Animasyonu Merkezi, bölümünden mezunlar Yüzüklerin Efendisi, Avatar ve Gladyatör gibi meşhur filmlerde çalışmışlardır.

Bournemouth University dünyadaki en iyi üniversiteler sıralamasında 501-600. sıra arasındadır.

Nottingham Trent University(601-800. sıra arasında)
Nottingham Trent University (NTU) Birleşik Krallık’taki en yenilikçi, modern ve popüler üniversitelerinden biri olup aynı zamanda en büyüklerindendir. NTU, İngiltere’nin merkezinde çok kültürlü ve canlı bir hayatın olduğu Nottingham’dadır. Sadece Londra’ya değil, Birleşik Krallık’taki bir çok şehire günübirlik seyahat yapmak mümkündür. NTU’nun, uluslararası öğrenciler için çeşitli bursları mevcuttur.

Nottingham Trent University dünyadaki en iyi üniversiteler sıralamasında 601-800. sıra arasındadır.

Diğer İngiltere Üniversiteleri
Durham University (114.sıra),
Queen Mary University of London (130.sıra)
University of Leeds (153.sıra)
University of Leicester (167.sıra)
University of Liverpool (181.sıra)
University of East Anglia (190.sıra)
Royal Holloway University (251-300 sıra arasında)
Swansea University (251-300.sıra arasında)
Birkbeck, University of London (301-350. sıra arasında)
University of Strathclyde (401-500.sıra arasında)
De Montfort University (601-800.sıra arasında)
Oxford Brookes University (501.600. sıra arasında)
University of Lincoln (601-800.sıra arasında)

12 Mar 2019